Årets konkurranseprogram!

03.04.2019

Sjekk ut hvilke filmer som har blitt valgt ut til årets konkurranseprogram og som kan vinne Gullstolen, heder og ære i Grimstad i sommer!

56164082 429097557919133 7931177026445115392 n

Det er med stor glede at vi endelig kan presentere årets konkurranseprogram!

Hele 740 filmer var påmeldt til årets festival, og arbeidet med å vurdere alle disse bidragene har vært oppslukende og berikende, og bydd på utallige høydepunkter og luksusproblemer. Det var mange gode filmer som dessverre ikke kom gjennom nåløyet i år, men det endelige programmet har blitt sterkt, bredt og variert. Vi gleder oss voldsomt til å vise det fram for dere i Grimstad i sommer!

Se programoppsettet her

Norsk Kort:

All that space between us – Simone Hooymans
Chronos – André Chrocron
De hensynsløse – Rikke Gregersen
Det kan fortsatt hende vi ikke kommer noen vei – Håkon Anton Olavsen
Diastole – Alexander Brucki
Dine føtter på mine øyne – Rebecca Figenschau
Ella – Tommy Næss
En ny reise – Odd Magnus Grimeland
Farse – Robin Jensen
Fun factory – Even Hafnor og Lisa Brooke Hansen
Gjemsel – Marlene Emilie Lyngstad
Half dog – Kardo Mansur
Hold Pusten – Margareta F A Orkan
Hold rundt meg – Agnese Laizane
Hæstkuk – Aasne Vaa Greibrokk
I Trondheim bodde – Khaleel Etwebi
Inne i, foran og bak en sky – Io Sivertsen
Innstråling – Michael Mellemløkken Renjo og Erik Fernandez Lundberg
Ivo – Christina Lande
Jakt – Gjertrud Maria Bergaust
Knus meg – Irasj Asanti
Moonjump – Lasse Holdhus
Njuokčamat – Marja Bål Nango
Perler på høna – Karen Gravås
Plasthud – Adam Kjær
Rising water – Niels Windfeldt
Rolf Isak & Lillegutt – Dr. Galle Schnabel
Rosalina – Fredrik Hana
Safiyyah – Mattis Goksøyr
Sangfugl – Simon Tillaas
Saras intime betroelser – Emilie Blichfeldt
Satans barn – Thea Hvistendahl
Sett – Jostein Venås
She-Pack – Fanny Ovesen
Slik ting ender – Anna Fredrikke Bjerke
Sportegn – Ingvild Søderlind
Standing still – Farhad Kalantary
The Manchador – Kaveh Tehrani
Ting er ikke på ordentlig - Hanne Nilsen Nygaard
To Plant a Flag – Bobbie Peers
Tåke – Inger Lise Hansen
Ute av kontekst – Det Sporadiske Filmkollektivet
Øye i det høye – Lisa Enes

Kort Dok:

Ashes To Ashes – Tuuli Teelahti
Backbone – Eilif Bremer
Bjeshkë – Grégoire Verbeke
Blue Boy – Manuel Abramovich
Dear Deer – Endre Aalrust
Dorotchka – Olga Delane
Dulce – Guille Isa og Angello Faccini
E-Ticket – Simon Liu
Eigentlich vergangen – Nicole Foelsterl
Excess Will Save Us – Morgane Dziurla-Petit
Kom du? – Jo Lyngklip Kyhlensø
Liminaali & Communitas – Laura Rantanen
Løvetannmamma – Barbora Hollan
Në Mes – Samir Karahoda
Pontus Is Water – Henrik Lande Andersen
Prisoner of Society – Rati Tsiteladze
Sec Rouge – Kate Tessa Lee og Tom Schön
Swatted – Ismaël Joffroy Chandoutis
Togrøvere – Martin A. Walther
Untitled (Burned Rubber on Asphalt, 2018) – Tinja Ruusuvuori
Å vente på FN – Ane Lyngstad Oltedal

Musikkvideo:

Linnea Dale – Birds – Daniel Paida Larsen
Conner Youngblood – Cheyenne – Johannes Greve Muskat
Duvel – Sacred Place – Marlene Emilie Lyngstad
Emilie Nicolas – Wild One – André Chocron
Kristin Minde – Opp – Ola Martin Fjeld
Linni – Silkesvarten – Eivind Landsvik
Marte Wulff – Verden er stor – Marte Vike Arnesen
Mimmi – Happen – Anna Fredrikke Bjerke
Oslo Ess – I Fritt Fall – Frank Aron Gårdsø og Kim Berg
Pen Gutt – Pen Gutt – Håvard Sandvik
På kjøtt og blod – Vibeke Heide
Røyst Trio – The Quiet Beauty – Simone Hooymans
Selmer – Glitter – Mone Frogg Christiansen
Shoffy – Cool Again – Johannes Greve Muskat
Sludge – Blacksmith – Kenneth Karlstad
Sondre Justad – Ikke som de andre – Trond Kvig Andreassen
Space Klezmer Goylem – Isomorfik – Ann Holmgren
Undercover – Pen Gutt – Sebastian Pandonis og Amund Teien-Lund
Vanam – Sexuality – Stein Johan Grieg Halvorsen og Andrea Eckerbom
Westerman – Albatross – Emilie Norenberg

Internasjonal Kort:

Adalamadrina – Carlota Oms
Boomerang – Kurdwin Ayub
Bror – Sara Hjort Ditlevsen
Brotherhood – Meryam Joobeur
Colaholic – Marcin Podolec
Dark Chamber – Otto Banovits
Docking – Trevor Anderson
Fest – Nikita Diakur
Fifteen – Peiman Zekavat
Fuck the boxes – Abel Rubinstein
Fuck you – Anette Sidor
Hors Piste – Léo Brunel, Loris Cavalier, Camille Jalabert og Oscar Malet
How To Fly A Kite – Loránd Gábor
Interiør – Reed van Dyk
Involuntary Activist – Mikael Bundsen
Just Agree Then – Ross Hogg og Duncan Cowles
Just Me and You – Sandrine Brodeur-Desrosiers
Loved ones – Zofia Kowalewska
Mind My Mind – Floor Adams
Na Zdrowie! – Paulina Ziółkowska
Nursery Rhymes – Tom Noakes
Soledad – Stiliyan Stoyanov
T GROS ! – Gautier Blazewicz
The Role – Farnoosh Samadi
The summer and all the rest – Sven Bresser
Three Centimetres – Lara Zeidan
Under Covers – Michaela Olsen
Valerios day out – Michael Arcos
Vinegar Baths – Amanda Nell Eu
You Idiot – Kris Ong

Motta vårt nyhetsbrev!

Din personlige informasjon vil kun bli brukt til å sende ut nyhetsbrev. Du kan når som helst melde deg av ved å klikke på en link i eposten.