Møt støttegiverne!

08.06.2016 | Av kortfilmfestivalen.no

De kan gi deg penger til ditt neste prosjekt.

Støttegiverne

Norsk filminstitutt, de regionale filmsentrene, Kulturrådet ved Fond for lyd og bilde og Statens Kunstnerstipend er tilgjengelig for informasjon og uformelle møter under Kortfilmfestivalen. De ulike institusjonene er å treffe torsdag 9. juni i andre etasje på Kulturhuset, NFI fra 12:00- 13:00, Kulturrådet fra 13:00 og mellom 16:00 og 17:30. De regionale filmsentrene er også tilgjengelige mellom 16:00 og 17:30.

Informasjon fra de ulike institusjonene:

Kulturrådet ved Fond for lyd og bilde/Statens Kunstnerstipend
Kulturrådet ved Fond for lyd og bilde og Statens Kunstnerstipend er i år tilstede for første gang på Kortfilmfestivalen i Grimstad for å informere om våre tilskuddsordninger og for å svare på spørsmål fra filmbransjen.

Vi holder et kort informasjonsmøte den 9.juni kl. 13.00 2.etg. i Kulturhuset og vi er tilgjengelige på stand fra
kl. 16.00 til 17.30, samme sted.
Book gjerne tid med oss på forhånd om det er spesielle ordninger du/dere lurer på.

Fra Fond for lyd og bilde kan du treffe :
Marit Lehmann / Marit.Lehmann@kulturradet.no
Ole Richenberg / Ole.Richenberg@kulturradet.no
Eivind Slotsvik / Eivind.Slotsvik@kulturradet.no
Terez Hollo-Klausen / terez@hollo.no

Fra Statens Kunstnerstipend kan du treffe:
Mette Rønning / Mette.Ronning@kulturradet.no
Margrete Slettebø / Margrete.Slettebo@kulturradet.no
Richard Smith / Richard.Smith@kulturradet.no

Sjekk ut våre nettsider på forhånd.
www.kulturradet.no

Norsk filminstitutt
Representanter for Norsk filminstitutt blir å treffe på Galleriet i andre etasje på Kulturhuset torsdag 9. juni mellom 12:00 og 13:00. Man kan også booke uformelle møter med den enkelte konsulent eller rådgiver:

Kari Moen Kristiansen
Kortfilmkonsulent
E-post: kari.moen.kristiansen@nfi.no

Ola K Hunnes
Produksjonsrådgiver / Senior Advisor Production
ola.hunnes@nfi.no

Even G. Benestad
Dokumentarfilmkonsulent
Even.Gottfred.Benestad@nfi.no

KriStine Ann Skaret
Dokumentarfilmkonsulent
KriStine.Ann.Skaret@nfi.no

Regionale filmsentre
De regionale filmsentrene er også i år til stede på Kortfilmfestivalen i Grimstad, og er å treffe på stand på Kulturhuset. fra kl 16:00 til kl 17:30. Kom og slå av en prat om hva vi driver med og hvordan de regionale filmsentrene fungerer. Det lages god film i hele det langstrakte landet vårt – stikk innom og hør om mulighetene og produksjonsmiljøene i regionene.

Her finnes informasjon om de regionale filmsentrene:
www.nnfs.no
www.midtnorskfilm.no
www.ostnorskfilm.no
www.vikenfilmsenter.no
www.sornorskfilm.no
www.filmkraft.no
www.vestnorskfilm.no